Звезда руши Кулу

Фудбалери Црвене звезде од 18.00 часова на београдској Маракани дочекују екипу Хајдука из Куле у последњем мечу 25. кола Јелен Супер лиге. Црвено-бели морају да тријумфују на овој утакмици како би остали у борби за шампионску титулу, с обзиром на то да је Партизан победио у суботу Јагодину у гостима са 2:0.

Од почетка пролећног дела шампионата Црвена звезда доживела је само један пораз, и то у претходном колу, у вечитом дербију против Партизана на гостујућем терену.

Звезда је до тог меча имала низ од осам узастопних победа, тако да и на свом терену имају стопостотан учинак. Мећутим, не треба заборавити да је управо Хајдук из Куле нанео Црвеној звезди један од два пораза у првом делу сезоне. У Кули је било 2:0 за домаће.

Управо тај пораз у великој мери утиче на тренутно стање на табели, јер да је Звезда победила у Кули, била би резултатски једнака са лидером Партизаном.

Међутим, с обзиром на то да су црно-бели у суботу остварили победу на неугодном гостовању у Јагодини са 2:0 головима Крстајића и Тејга, Црвена звезда сада има и додатни мотив против Хајдука, јер Партизан тренутно има шест бодова више од вечитог ривала на табели.

Дуел између Црвене зведзде и Хајдука из Куле на нашем највећем стадиону почиње од 18.00 часова.

У суботу су одиграни следећи мечеви:

Јагодина: Јагодина - Партизан 0:2 (0:1)
Стрелци: Крстајић у деветом и Тејго у 73. минуту

Нови Сад: Војводина - Рад 2:0 (0:0)
Стрелци: Стевановић у 60. и Јао у 90. минуту

Суботица: Спартак - Борац Чачак 1:2 (1:1)
Стрелци: Вујаклија у 39. за Спартак, а Петронијевић у 35. и Дамјановић у 50. минуту за Борац Чачак

Београд: Чукарички - Инђија 1:2 (0:1)
Стрелци: Петронијевић у 57. за Чукарички, а Јовановић у 11. и Исидоровић у 90. минуту за Инђију.

Смедерево: Смедерево - ОФК Београд 1:0 (0:0)
Стрелац: Стојановић у 57. минуту.

Београд: БСК Борча - Слобода 0:1 (0:1)
Стрелац: Василић у 27. минуту.

Ивањица: Јавор - Металац 1:0 (0:0)
Стрелац: Хаџибулић у 63. минуту.