Борусија обезбедила титулу

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су у 32. колу немачке Бундес лиге Нирнберг са 2:0 (2:0) и обезбедили седму шампионску титулу, прву после девет година. Бајерн декласирао Шалке, гол Кузмановића.

Дортмунд два кола пре краја има недостижних осам бодова предности у односу на Бајер из Леверкузена, који је данас изгубио у Келну, такође 2:0 (0:0).

Голове за Дортмунд данас су постигли Бариос у 32. и Левандовски у 43. минуту, а један од најзаслужнијих за титулу је и српски репрезентативац Невен Суботић, који је наравно одиграо цео меч.

Штутгарт је забележио и трећу узастопну победу, а стрелац победоносног гола за Швабе био је Здравко Кузмановић у 68. минуту из једанаестерца.

Бајерн из Минхена је у последњем мечу дана декласирао Шалке са 4:1. Баварци су питање победника решили већ у првом делу игре, када су полуфиналисти Лиге шампиона дали три гола, уз један примљени.

Стрелци за Бајерн били су Робен, Гомез и Милер (два), док је једини гол за госте дело Бадштубера (аутогол).