Разиграна Звезда

Осокољени победом у дербију, "црвено-бели" убедљиво савладали "брђане". Фудбалери Црвене звезде победили су на свом терену Чукарички са 4:0, у последњој утакмици 21. кола Супер лиге Србије и вратили се на минус три. Звезда ношена великом подршком са севера наставља одличну игру у пролећном делу сезоне.

Двоструки стрелац у победи Звезде био је Славко Перовић, који је мрежу затресао у 17. и 21. минуту. Гол из једанаестерца постигао је Евандро у 71, а коначан резултат поставио је Кристијан Борха у 79. минуту. Црвена звезда сада има 53 бода, три мање од лидера првенства Партизана.

Чукарички је и даље без победе, налази се на последњем, 16. месту са само четири бода. Звезда је од првог минута почела да напада, у шестом минуту покушао је Евандро, после додавања Душка Тошића, али је голман Чукаричког успео да одбрани.

Ређале су се шансе пред голом гостију, али фудбалери Звезде били су непрецизни, све до 17. минута. Александар Јевтић је са леве стране центрирао у казнени простор, а Перовић је главом убацио лопту у мрежу.

Исти играчи, четири минута касније, учестовали су у акцији и код другог гола. Јевтић је по земљи са леве стране центрирао до Перовића, а овај је са три метра други пут на мечу погодио мрежу.

До краја полувремена, шансе да увећају предност пропустили су Борха и Јевтић, док са друге стране, фудбалери Чукаричког нису направили ниједну озбиљнију прилику.

Звезда је и у другом полувремену нападала, али у првом делу није могла до гола. Чукарички се ослободио притиска, а најбољу шансу пропустио је Гојко Жижић, који је у 69. минуту главом покушао да постигне гол, али је Бобан Бајковић успео да одбрани.

Два минута касније, трећи гол за Звезду постигао је Бразилац Евандро из једанаестерца, пошто је у казненом простору оборен Борха. Колумбијац је у 79. минуту поставио коначан резултат.

Павле Нинков прошао је по десној страни и центрирао, голман Чукаричког је одбио лопту, али само до Борхе, коме није било тешко да је убаци у мрежу.

У тиму Звезде први пут у пролећном делу шампионата био је бивши капитен Дејан Миловановић, који је у 90. минуту из слободног ударца погодио пречку, а добру шансу имао је и минут касније, али није био прецизан.

Утакмицу је пратило скоро 11.000 гледалаца, који су у једном тренутку на позив навијача са северне трибине прозивали председника Фудбалског савеза Србије Томислава Караџића и узвикивали: "Толе, лопове".

У следећем колу, Звезда ће играти на гостовању против Металца, а Чукарички на свом терену са Јагодином.

Просинечки: Дерби ће одлучити првака

"Мислим да ће дерби, 23. априла на стадиону Партизана, одлучити питање шампиона пошто и они и ми играмо добро. Потребно је, наравно, да наставимо да побеђујемо", рекао је Просинечки новинарима после утакмице са Чукаричким у 21. колу Супер лиге.

Партизан је раније данас у Суботици био бољи од Спартака са 2:1, па је разлика између та два тима остала три бода у корист "црно-белих".

Роберт Просинечки није желео да коментарише тај сусрет и неколико спорних одлука судије Милорада Мажића. "Гледао сам утакмицу Спартака и Партизана, али не желим да коментаришем суђење", рекао је Звездин тренер.

Он је оценио да су његови играчи у победи против Чукаричког испунили очекивања и пас игром долазили до шанси за голове.

"Мотивација код играча није изостала, иако сам се бојао да би тако нешто могло да се догоди. Драго ми је због тога и због победе од 4:0, али сам незадовољан, јер смо противнику дозволили да створи неколико шанси за гол", рекао је он.

"Задовољан сам наступом свих играча који су вечерас добили прилику, али морам посебно да истакнем одличну партију двоструког стрелца Славка Перовића", оценио је Звездин тренер.

На Маракани, у Звездином тиму догодила се слична ситуација као недавно у Јагодини, када су се Калуђеровић и Каду расправљали око тога ко ће да шутира пенал. Овај пут, фаулиран је Колумбијац Борха, који је и сам желео да изведе најстрожу казну, али је поверење тренера добио Бразилац Евандро.

"Не волим да шутира онај играч над којим је начињен прекршај. Зато је моја одлука била да Евандро изведе тај ударац", казао је Просинечки.

Тренер Чукаричког Драган Лацмановић похвалио је голмана свог тима Николу Ђокића, иако је примио четири гола.

"Плашио сам се да пораз не буде убедљивији, али на голу је стајао одлични Ђокић. Задовољан сам и што смо у финишу успели да створимо две шансе за гол", рекао је Лацмановић.