Наполи уз Милан

Наполи у трци за Скудето. Фудбалери Наполија победили су на гостовању Болоњу са 2:0. Милан славио у Фиренци са 2:1 и остао сам на врху са три бода предности.

Наполи, који је играо без најбољег стрелца Едисона Каванија, повео је у 30. минуту голом Ђузепеа Маскаре, а коначан резултат поставио је Марек Хамшик из једанаестерца у последњем минуту првог полувремена.

Милан је славио у фиренци. Водећи гол постигао је Седорф већ у 4. минуту. На 2:0 повећао је Пато у 41. Трачак наде Фиорентини је вратио Варгас у 79. минуту. Међутим, домаћи нису успели да стигну до бода. У 88. минуту Златан Ибрахимовић је добио црвени картон.

Први је Милан са 68 бодова испред Наполија  са 65 бодова. Два мање има актуелни шампион Интер, који је победио Кјево са 2:0. Болоња је на 11. месту са 40 бодова.

Лацио је на свом терену победио Парму са 2:0 и попео се на четврто место на табели, које следеће сезоне води у квалификације за Лигу шампиона.

Голове за римски тим постигли су Ернанес у 23. минуту и Серђо Флокари у 77. минуту.

Лацио са 57 бодова заузима четврто место, док је Парма на 17. са 32 бода и има један мање од Чезене која је у зони испадања.

Лече је на гостовању победио Сампдорију са 2:1, а Чезена је успела да освоји бод против Палерма (2:2), иако је имала два гола заостатка. Занимљиво је да је Ћезена оба гола дала са два играча мање у надокнади времена, а меч су завршили са 8 играча, јер је још један играч искључен. Бодове су поделили Каљари и Бреша (1:1) и Бари и Катанија (1:1), док је раније Јувентус победио Ђенову са 3:2.