Арсенал одржава корак

Арсена не дозвољава Манчестеру да се одлепи. Фудбалери Арсенала победили су на гостовању Блекпул са 3:1, у утакмици 32. кола Премијер лиге. Трка за шампиона се наставља иако Арсенал заостаје седам бодова за лидером, стим да има и утакмицу мање. За Арсенал бранио Јенс Леман.

Голове за Арсенал постигли су Абу Дијаби у 18. Емануел Ебуе у 21. и Робин ван Перси у 76. минуту. Једини погодак за домаћи тим постигао је Гери Тејлор-Флечер у 52. минуту. Арсенал има 62 бода, седам мање, али и утакмицу мање од првопласираног Манчестер јунајтеда, који је победио Фулам са 2:0.

"Напорно смо радили и заслужили смо победу. Верујем да можемо да победимо у свакој утакмици. До краја шампионата играће се још седам мечева и све зависи од нас", рекао је Ван Перси.

За екипу Арсенала бранио је 41-годишњи Јенс Леман, пошто је на загревању уочи утакмице Мануел Алмунија повредио колено. То је била 200. утакмица немачког голмана у дресу Арсенала.

"Понекад вам живот донесе изненађења и никада не знате шта ће се следеће догодити. Поново смо у игри и видећемо шта ће бити на крају", рекао је Леман.

Са друге стране, Блекпул се бори за опстанак у Премијер лиги, налази се на 17. месту са 33 бода и има бод више од Вест Хема који се налази у зони испадања.

Фудбалери Астон Виле победили су на свом терену Њукасл са 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Џејмс Колинс у 24. минуту.

Астон Вила је после девете првенствене победе са 16. скочила на 14. место и сада има 37 бодова, док је Њукасл остао на деветом месту са два бода више.