Војводина граби ка врху

Фудбалери Војводине су после две победе у полуфиналу Купа и у првенству савладали Слободу Поинт Севојно са 3:1 и изједначили се по броју бодова са Црвеном звездом, док је БСК Борча убедљиво савладала гостујућу Инђију са 4:0.

Новосађани су данас у 21. колу Јелен Супер лиге забележили шести узастопни тријумф овог пролећа и потврдили да се налазе у фантастичној форми.

Гости су први дошли до поготка у Новом Саду, а стрелац је био капитен Радан Шуњеварић у 19. минуту. Војводина је најавила преокрет голом Николе Лазетића четири минута пре краја првог полувремена. Водећи погодак за Новосађане дао је Александар Катаи у 55. минуту, а коначан резултат поставио је Бранислав Трајковић у 59. минуту.

Важне бодове освојио је БСК из Борче који је на свом стадиону савладао Инђију са 4:0 и учврстио се у "златној" средини првенствене табеле. Хет-трик за Борчанце постигао је Енвер Аливодић, који је противничку мрежу затресао у 11, 71. и 83. минуту, а гол је постигао и Марко Бошковић у 34. минуту.

У осталим мечевима Борац из Чачка савладао је Хајдук из Куле 1:0, Смедерево је у финишу меча дошло до победе против Металца 1:0, а Јавор је у Јагодини дошао до прве победе у пролећном делу шампионата, такође резултатом 1:0.

Резултати:

Борац - Хајдук Кула 1:0 (0:0)
Стрелац: Младеновић у 64. минуту.

БСК - Инђија 4:0 (2:0)
Стрелци: Аливодић у 11, 71, 83, Босковић у 35. минуту.

Јагодина - Јавор 0:1 (0:0)
Стрелац: Миловановић у 62. минуту.

Смедерево - Металац 1:0 (0:0)
Стрелац: Стојановић у 89. минуту.

Војводина - Слобода Севојно 3:1 (1:1)
Стрелци: Лазетић у 40, Катаи у 55, Трајковић у 59. минуту за Војводину, Шуњеварић у 19. минуту за Слободу Севојно.

Сутра се састају: Рад - ОФК Београд (14.30), Спартак - Партизан (15.30), Црвена звезда - Цукарички (18.00).

Партизан 20 17 2 1 54:15 53
Војводина 21 15 5 1 35:8 50
Црвена звезда 20 16 2 2 33:10 50
Рад 20 11 6 3 30:11 39
Спартак 20 8 8 4 20:12 32
Смедерево 21 7 10 4 20:17 31
ОФК Београд 20 8 4 8 18:18 28