Црно-бела романтика

Партизан не зна за неуспех. Савладан је ОФК Београд на Карабурми резултатом 2:0. У другом мечу Инђија је као гост савладала Хајдук из Куле са 3:1. Црвена звезда је у последњој утакмици 3. кола савладала Јагодину са 2:1.

После великог успеха, пласмана у Лигу шампиона, Партизан је успео да се сконцентрише на домаћу лигу. У изузетно занимљивој утакмици црно-бели су савладали ОФК-у са 2:0. Стрелци за Партизан били су Илијев у 9. минуту и Томић у 45. минуту.

Црно-бели су до вођства дошли у десетом минуту, када је Саша Илић проиграо Ивицу Илиева, а овај прецизним ударцем са 12 метара послао лопту у доњи десни угао гола Бојана Шаранова.

У наставку утакмице две одличне прилике за Партизан пропустио је Бразилац Клео. Нападач црно-белих је у 32. минуту погодио пречку, а у 42. минуту Шаранов је одбранио његов ударац са пет метара.

Партизан је до другог гола дошао у 45. минуту, након што је Илиев пронашао Немању Томића, а "везни" играч Партизана са 15-ак метара послао лопту иза леђа голмана ОФК Београда и осигурао победу.

У другом поподневном мечу дебитант у Суперлиги Инђија савладала је као гост Хајдук из Куле са 3:1. Инђија је повела голом Давидова у 53. минуту, на 2:0 повисио је Исидоровић у 75. Само минут касније на 2:1 смањио је Комазец. Коначних 3:1 за Инђију поставио је Бубало у 86. минуту

Црвена звезда је први пут ове сезоне играла пред својим гледаоцима. Половичан успех у прва два кола, нерешено против Смедерева и победа против Инђије, мобилисао је црвено-беле да најозбиљније размишљају о сваком противнику.

Црвено-бели су имали иницијативу на почетку утакмице, а одличну прилику за домаћина пропустио је Милош Трифуновић већ у петом минуту.

Само пет минута касније Андрија Калуђеровић је из изгледне позиције шутирао право у голмана гостију, али је у 27. минуту био веома спретан и постигао водећи погодак за Звезду.

Јагодинци су у 40. минуту могли да изједначе, пошто је главни арбитар досудио пенал после прекршаја Дејана Миловановића над Срђаном Новковићем.

Гости, ипак, нису изједначили јер је Милан Бојовић са 11 метара послао лопту преко гола.

Оно што им није пошло за руком у завршници првог полувремена, Јагодинци су упели да ураде у 56. минуту, када је Дејан Ђенић избегао офсајд замку и са 12 метара послао лопту иза леђа Саше Стаменковића.

Након примљеног гола играчи Звезде заиграли су много офанзивније, а у 61. минуту чувар мреже Јагодине је лопту зауставио на гол-линији после шута Трифуновића.

Црвено-бели су до победе и нова три бода ипак дошли у 72. минуту, када је центрирао резервиста Огњен Короман, а Бразилац Каду полу-волеј ударцем са шест метара затресао мрежу.

За домаћу екипу у другом полувремену дебитовао је штопер Данијел Михајловић, који је у Звезду дошао баш из Јагодине.