Звезда саладала Напредак, Јавор бољи од БСК

Фудбалери Црвене звезде савладали су Напредак из Крушевца са 2:1 (0:1). Јавора је у Ивањици савладао екипу БСК-а из Борче са 1:0 (0:0). Остале утакмице 18. кола Јелен Супер лиге на програму су у недељу. РТС ће директно преностити меч Хајдук - Партизан од 14 часова.

Стрелац јединог поготка на утакмици у 50. минуту био је Стеван Рачић. Ивањичанима је то била пета победа у првенству, док је тим из предграђа Београда забележио девети пораз.

У другој утакмици 18. кола, екипа Црвене звезде је савладала крушевачки Напредак. Изабраници Владимира Петровића сада имају 49 бодова, осам више од Партизана који у недељу гостује код кулског Хајдука.

Крушевљани су, на изненађење око 10.000 навијача домаћих, први дошли до поготка.

Играо се 12. минут, када је штопер Звезде Милан Вилотић послао назад "кратку" лопту свом голману Саши Стаменковићу који је потом направио прекршај за једанаестерац над Братиславом Пуношевцем. Сигуран извођач најстроже казне био је играч средине терена напретка Никола Митровић.

После примљеног гола црвено-бели су имали неколико солидних прилика за изједначење, али су непрецизни били Владимир Богдановић и Славко Перовић.

Иницијатива се исплатила домаћину у 50. минуту, када је после соло-продора бек Павле Нинков прецизним ударцем са ивице казненог простора затресао мрежу Напретка.

Фудбалери Црвене звезде у 75. минуту тражили су пенал после наводног прекршаја над Јевтићем, али је главни судија показао да се игра настави.

До победе и важна три бода у борби за титулу црвено-бели дошли су у 85. минуту, после акције коју је почео Славољуб Ђорђевић, наставио Дејан Лекић, а добрим ударцем са десетак метара завршио Јевтић.

Заједница Супер лигаша је због снега померила четири суботње утакмице за недељу, а у среду се игра дуел у Чачку између Борца и Спартака.