Звезда наставила низ, Партизан коначно победио

Утакмицама 22. кола завршавен је први део сезоне у Супер лиги Србије. Звезда победом завршила нестварну јесен. Партизан на свом терену савладао чачански Борац. Чукарички и Вождовац одиграли без победника.

Фудбалери Црвене звезде су прошлог викенда на свом терену савладали Радник са 5:0 и тако 18. узастопном победом у првенству поставили нови клупски рекорд.

Изабраници Миодрага Божовића су тај низ наставили и у Ивањици, а Јавор је савладан са убедљивих 3:0, головима Вијеире, Плавшића и Катаија.

Фудбалери Партизана савладали су Борац у Хумској са 2:1, а победу је донео Валери Божинов голом у 85. минуту сусрета.

Фудбалери Јагодине победили су на свом терену Рад 1:0 и прекинули низ од три утакмице без победе.

Једини гол постигао је Миле Савковић у шестом минуту.

Јагодина је тако прекинула низ од три утакмице без победе, односно два узастопна пораза и после тек треће првенствене победе има 19 бодова на 14. месту.

Рад је везао 12 утакмица без победе у првенству, претрпео је 12. пораз и последњи је на табели са 16 бодова.

Нови Пазар и Војводина одиграли су нерешено 1:1. Новосађани су повели у 10. минуту голом Мирка Иванића, а коначан резултат поставио је Амер Османагић у 62. минуту.

Војводина је тако прекинула низ од четири победе и заузима четврто место на табели са 35 бодова, а Нови Пазар је 11. на табели са 24 бода.

Радник је у Сурдулици победио Раднички из Ниша 2:1. Домаћи су повели у петом минуту голом Славише Стојановића, а изједначио је Петар Ђуричковић у 41. минуту. Шесту првенствену победу Раднику донео је Филип Стојановић у 73. минуту.

Радник је 10. на табели са 27 бодова, а Раднички, који је везао три утакмице без победе, заузима шесто место на табели са 32 бода.

Младост и ОФК Београд су у Лучанима одиграли без голова.

Пролећни део шампионата у Супер лиги Србије почеће 20. фебруара наредне године.

Резултати и стрелци 22. кола:

Јагодина - Рад 1:0 (Савковић 6)
Младост Лучани - ОФК Београд 0:0
Нови Пазар - Војводина 1:1 (Османагић 61. - Иванић 10)
Радник - Раднички Ниш 2:1 (С. Стојановић 5, Ф. Стојановић 73. - Ђуричковић 41)
Јавор - Црвена звезда 0:3 (Вијеира 4, Плавшић 56, Катаи 72)
Партизан - Борац 2:1 (Живковић 38, Божинов 84. - Јевтовић 17)
Чукарички - Вождовац 0:0
Металац - Спартак 1:0 (Димитријевић 38)

Табела: Црвена звезда 62 бода, Борац 37, Чукарички 37, Партизан 36, Војводина 35, Раднички Ниш 32, Јавор 30, Младост 30, Вождовац 29, Радник 27, Нови Пазар 24, Металац 24, ОФК Београд 19, Јагодина 19, Рад 16, Спартак 15 (-2).

Овако је протекло 22. коло Супер лиге:

18.55 - Завршени су мечеви: Партизан - Борац 2:1, Чукарички - Вождовац 0:0, Металац - Спартак 1:0.

18.45 - Партизан у 85. минуту стиже до предности, стрелац је Валери Божинов.

18.02 - Настављени су мечеви.

17.51 - Полувреме: Партизан - Борац 1:1, Металац - Спартак 1:0, Чукарички - Вождовац 0:0.

17.43 - Голом Андрије Живковића у 37. минуту, Партизан стиже до изједначења.

17.22 - Борац од 17. минуту води у Хумској са 1:0, стрелац је Јевтовић.

17.00 - Почела још три меча Супер лиге: Партизан - Борац, Металац - Спартак и Чукарички - Вождовац.

16.50 - Завршен је меч у Ивањици, Јавор - Црвена звзеда 0:3.

16.30 - Црвено-бели оверавају победу, стрелац трећег гола је Катаи.

16.15 - Звезда води са 2:0, Срђан Плавшић је стрелац.

15.50 - Полувреме је у Ивањици. Звезда води са 1:0.

15.10 - Звезда води голом Хуга Вијеире.

15.00 - Почео је меч у Ивањици, где гостује Црвена звезда.

14.55 - Завршене су четири утакмице. Јагодина је била боља од Рада са 1:0, Радник је савладао Раднички 2:1, док је у Новом Пазару било 1:1, а у Лучанима 0:0.

13.50 - На полувремену, Јагодина води против Рада са 1:0, истим резултатом Воша води у Новом Пазару, док је у Сурдулици 1:1, а у Лучанима 0:0.

13.00 - Почело је последње коло домаћег првенства. Четири меча су почела: Јагодина - Рад, Младост - ОФК Београд, Нови Пазар - Војводина, Радник - Раднички.