Реал сигуран у Еибару, Севиљa добила Валенсију и "отерала" Нуна

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима Еибар са 2:0 (1:0) у мечу 13. кола шпанске Примере. Истим резултатом Хетафе славио против Виљареала. Севиљи дерби против Валенсије (1:0), након чега је тренер "слепих мишева" Нуно поднео оставку

Тим Рафаела Бенитеза славио је у Андалузији головима Герета Бејла у 43. и Кристана Роналда у 82. минуту из пенала.

Реал је са нова три бода, после два пораза заредом у Примери, пришао водећој Барселони на шест бодова, али и на два градском ривалу Атлетику.

Једно од најпријатнијих изненађења првенства, Еибар, и поред пораза остао је на седмој позицији.

Фудбалери Хетафеа савладали су Виљареал на домаћем терену са 2:0 (1:0). Голове за домаћи тим постигли су Анхел Лафита у 21. и Алваро Васкез у 51. минуту.

Лафита је код првог гола лепо прошао по левој страни и добрим шутом матирао голмана Ареолу. Стрелац првог гола асистирао је у 51. минуту Васкезу за коначан резултат и победу домаћина.

Овом победом Хетафе је доспео на деобу 13. места са 14 бодова, колико има и Рајо Ваљекано, седам мање од шестог Виљареала.

Севиља боља од Валенсије у дербију кола

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Валенсију са 1:0 у последњој недељној утакмици 13. кола шпанске Примере.

Севиља је пред пуним стадионом Рамон Санчес Писхуан у потпуности надиграла Валенсију, која је утакмицу завршила са деветорицом играча на терену.

Једини гол на утакмици постигао је Серхио Ескудеро у 50. минуту на асистенцију Евера Банеге.

Валенсија током целе утакмице није упутила ниједан шут ка голу Севиље која је, између осталог, извела 17 корнера.

Севиља је овим тријумфом пришла на само бод заостатка деветопласираној Валенсији која има 19 бодова.