Нови кикс Роме, Јуве сигуран на Сицилији

Фудбалери Аталанте направили су највеће изненађење у утакмицама 14. кола Серије А јер су славили у гостима против Роме са 2:0 (1:0). Јувентус славио у гостима против Палерма - 0:3. Капри славио у Ђенови (2:1). Победе забележили Емполи, Фрозиноне и Кјево.

Нови кикс Роме, највероватније и отказ тренеру Руди Гарсији, потписали су сјајан тандем Аталанте Алехандро Гомез - Херман Денис. Тим из Бергама на победу на гостујућем терену чекао је више од два месеца, али је одабрао одличан тренутак за прекид серије.

Очајан низ прекинуо је и доскорашњи фењераш Карпи после шест мечева без победе, од којих је забележио пет пораза. Нови члан Серије А тријумфовао је у Ђенови головима бивших италијанских репрезентативаца Марка Боријела и Кристијана Закарда.

Последње место сада држи Верона после пораза од Фрозинонеа (3:2), док је Удинезе био бољи од Кјева истим резултатом.

Фудбалери Емполија победили су на свом терену Лацио са 1:0 у утакмици 14. кола италијанске Серије А.

И поред тога што је Лацио током већег дела утакмице био знатно бољи ривал, тим Стефана Пиолија није успео да после шест узастопних мечева у Серији А дође до тријумфа.

Једини гол на утакмици постигао је Лоренцо Тонели у петом минуту после корнера који је извео Леандро Паредес.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић је био на терену до 57. минута, док је Филип Ђорђевић за Лацио играо 17 минута више.

Јуве лако на Сицилији

Фудбалери Јувентуса победили су у гостима Палермо са 3:0 у последњој недељној утакмици 14. кола италијанске Серије А.

Тријумф Јувентусу донели су Марио Манджукић у 54. минуту на асистенцију Паула Дибале, Стефано Стураро у 89. и Симоне Заза у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Јувентусу је ово четврта узастопна победа у Серији А, којом су дошли до пете позиције са 24 бода, док је Палермо 16. са 15.

Резултати и стрелци:

Палермо - Јувентус 0:3 (Манџукић 54, Стураро 89 и Заза 90+3)

Емполи - Лацио 1:0 (Тонели 5)

Рома - Аталанта 0:2 (Гомез 40, Денис 81. пенал)

Кјево - Удинезе 2:3 (Палоски 26, Инглесе 72. - Фреј 42. аутогол, Теро 46, 81)

Фрозиноне - Верона 3:2 (Кифани 22. пенал, 40, Дионизи 48. - Вивијани 69, Морас 76)

Ђенова - Карпи 1:2 (Фигерас 8. - Боријело 57, Закардо 80)

Торино - Болоња 2:0 (Белоти 75, Вивес 90+2)
Милан - Сампдорија 4:1 (Бонавентура 16, Нијанг 38. пенал, 49, Луиз Адријано 79. - Едер 87. пенал)