Звездина три гола за победу у Лучанима пред паузу и дерби

Фудбалери Црвене звезде савладали су под рефлекторима у Лучанима домаћу Младост са 3:0, у мечу осмог кола Суперлиге Србије. Стрелци су били Доналд из пенала, Јовановић и веома ангажовани Веред.

Црвена звезда као лидер одлази на паузу пред 149. "вечити дерби", пошто је победила у гостима Младост из Лучана са 3:0, у осмом колу Супер лиге Србије.

Звезда сада има 20 бодова, четири више од Јавора, који је у суботу играо 0:0 са Радничким из Ниша. Партизан је са 15 бодова на трећем месту, али има утакмицу мање, док је Младост 13. на табели са осам бодова.

Звезди је ово била пета узастопна победа и трећа узастопна у којој није примила гол. У следећем колу дочекује Партизан у првом овосезонском"вечитом" дербију.

Стрелци за Звезду били су Мичел Доналд у 63. минуту из пенала, Вукашин Јовановић у 74. и Идан Веред у 86.

Младост је утакмицу завршила са 10 играча, пошто је Александар Живановић добио директан црвени картон због прекршаја након кога је досуђен једанаестерац.

Доналд је тако постигао први гол у дресу Звезде.

Јовановић је решио питање победника након корнера, када је неколико играча покушало да исконтролише лопту, док није дошла до штопера гостију, који је сместио лопту под пречку за 2:0.

Веред је у самој завршници соло акцијом прошао кроз одбрану Младости и постигао гол за 3:0.

Утакмица је имала добар темпо у првом полувремену, а оба тима су имала добре шансе, али их нису искористила. Темпо утакмице је опао након што је Звезда постигла први гол.

Ово је била прва утакмица која се у Лучанима играла под рефлекторима, али се у првом полувремену један од њих угасио.

Ток меча у Лучанима:

20.51 - Крај меча, победа Звезде за останак на челу табеле.

20.46 - ГОООЛ, Веред је погодио за 0:3!

Сјајно је омалени Израелац ушао у 16 метара по десној страни, а онда са два сјајна дриблинга избацио два одбрамбена играча домаћих и потом елеганто пласирао лопту у гол већ немоћног Крзнарића.

20.34 - Уместо запаженог Грујића, у игру је ушао искусни Александар Луковић.

20.32 - ГОООЛ, Црвено-бели дуплирају предност преко Јовановића - 0:2!

После велике гужве у казненеом простору домаћих, до лопте је дошао млади штопер и са неколико метара снажним ударцем лопту послао под пречку гола голмана Крзнарића.

20.20 - ГОООЛ, Звезда води 0:1!

Након што је Живановић у шеснаестерцу срушио Вукашина Јовановића, досуђен је пенал који је веома сигурно реализоивао Холанђанин Мичел Доналд. Живановић је овом приликом добио црвени картон.

20.03 - Настављен је меч у Лучанима. Измена у Звезди - дебитант Сикимић је заменио Виеиру, који се пожалио на повреду.

19.45 - Завршено је прво полувреме у којем није било голова - 0:0. Црвено-бели из Београда су у већем делу првих 45 минута контролисали игру и имали више лопту у својим ногама, али нису успели то да материјализују. Најбоље шансе поропустили су Виеира, Павићевић и Катаи.

19.00 - Почео је меч у Лучанима, први пут под рефлекторима...

19.55 - Састави тимова за меч Младост - Црвена звезда:

Младост: Крзнарић - Китановски, Живановић, Големић, Лазевски - Алемпијевић - Леповић, Гаврић, Мијић - Милосављевић, Јовановић

Црвена звезда: Кахриман - Петковић, Павићевић, Јовановић, Рисић - Доналд, Грујић - Веред, Катаи, Плавшић - Виеира.

18.50 - Након испадања из Европе, фудбалери Војводине поражени су у Суботици од Спартака са 2:1