Нешто је труло у репрезентацији српској

Србија – Данска 1:3 (крај). Србија доживела нови "шамар" у квалификацијама за Европско првенство. Солидно прво полувреме "орлова", Данци у другом делу нокаутирали чету Дика Адвоката. Србија све даље од Европског првенства у Француској.

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у Београду од селекције Данске са 3:1, у утакмици И групе квалификација за првенство Европе.

Овим неуспехом изабраници селектора Дика Адвоката у великој мери смањили су шансе да изборе учешће на шампионату 2016. у Француској.

"Орлови" су играли слабо и неповезано иако су искористили почетну иницијативу и повели голом Зорана Тошића већ у 4. минуту.

Данци су у наставку потпуно стабилизовали игру, наметнули снажан темпо и створили више повољних прилика пред мрежом голмана Владимира Стојковића користећи грешке несигурне одбране српског националног тима.

Искористили су три, што је било довољно да славе заслужен успех и остану на челу групе са седам освојених бодова.

Сва три гола Данци су постигли у другом полувремену, двоструки стрелац био је Никлас Бендтнер, док је у листу стрелаца стигао да се упише и дефанзивац Симон Кјаер.

У другом мечу групе И, Португалија је на свом терену савладала Јерменију са 1:0, голом Кристијана Роналда у 72. минуту сусрета.

Наредну утакмицу у квалификацијама Србија игра 29. марта 2015. на гостујућем терену управо против Португалије.

Овако је протекао меч у Хумској:

22.35 - Крај, Србија – Данска 1:3.

22.32 - Истекао је 90. минут, играће се још три минута на стадиону у Хумској.

22.27 - ГОЛ! Данска води са 3:1, стрелац Бендтнер у 85. минуту.

Још један одличан контранапад Данаца, Бендтнер остаје сам у срцу казненог простора и лако успева да савлада Стојковића.

22.16 - Ређају се шансе на обе стране.

Прво Србија пропушта прилику да дође до изједначења, пошто Митровић касни на центаршут Марковића, а потом и Ивановић са гол-линије избацује лопту после ударца Крон-Делија.

22.12 - Последња измена у тиму Србије, уместо Тадића у игри је Лазар Марковић.

22.08 - Друга измена у тиму Србије, уместо Гудеља у игри је Александар Митровић. Србија прелази у формацију 4-4-2.

22.07 - Пречка и на другој страни, пуно среће за Стојковића.

22.06 - Велика шанса за Србију, Данко Лазовић на асистенцију Матића погађа пречку.

22.04 - ГОЛ! Данска води са 2:1!

Само два минута после изједначења, Данска стиже до предности. Стрелац је Кјаер у 62. минуту утакмице.

22.02 - ГОЛ! Данска у 60. минуту долази до изједначења - 1:1.

Брз контранапад Данске, Ериксен је покушао са удаљености, Стојковић одбранио, али лопта долази на ногу Бендтнеру, који је убацује у празну мрежу.

21.51 - Офанзивно улазе Данци у друго полувреме, па Ериксен у 48. минуту погађа стативу голмана Стојковића.

21.47 - Почело је друго полувреме у Хумској.

Прва измена у тиму Србије, уместо Филипа Ђуричића у игри је Здравко Кузмановић.

21.32 - Полувреме, Србија – Данска 1:0.

Бољи почетак Србије на мечу, ипак, Данци су после примљеног гола успоставили равнотежу на терену и у већем делу првог полувремену били опаснији ривал.

21.14 - Прва озбиљнија прилика за госте на мечу - шутирао је Вибе, али Стојковић одбија лопту у корнер.

21.11 - Нешто мирнији период игре на стадиону Партизана.

Прошло је 25 минута игре, Србија као да је задовољна стеченим вођством, па су Данци све чешће пред казненим простором "орлова".

20.54 - Још једна велика шанса за Србију у осмом минуту!

На асистенцију Ђуричића, атрактивно је покушао Данко Лазовић, Шмајхел одлично интервенисао, а Тошић није успео одбијену лопту да проследи у гол Данске.

20.50 - ГОООЛЛЛЛЛ! Србија води са 1:0, стрелац је Зоран Тошић у 4. минуту утакмице!

Леп напад Србије по левој страни, Ђуричић је асистирао, Лазовић лепо пропустио лопту до Тошића, који из изгледне прилике успева да савлада Каспера Шмајхела.

20.46 - Почео је меч на стадиону Партизана.

20.41 - Играчи обе екипе, предвођени судијом Чакиром, излазе на терен. Очекује се интонирање националних химни, а онда и почетак меча.

20.06 - Биће ово први сусрет Србије и Данске у историји, ипак...

Југославија и Данска одиграле су седам мечева, пет победа забележили су "плави" уз два пораза, без нерешеног резултата.

19.55 - Званични сајт Уефе објавио почетне саставе тимова:

Србија: Стојковић, Ивановић, С. Митровић, Бишевац, Д. Тошић, Матић, Гудељ, Тадић, Ђуричић, З. Тошић и Лазовић.

Данска: Шмајхел, Кјаер, Боилесен, Анкерсен, Бјеланд, Квист, Ериксен, Каленберг, Вибе, Крон-Дели и Бендтнер.