"Тобџије" чувају врх, "грађани" зауставили Суареза

Манчестер сити савладао екипу Ливерпула са 2:1 и приближио се "тобџијама" на бод разлике. Арсенал преокретом стигао до победе и врха Премијер лиге. Челси освојио три бода поготком Азара. Победа Јунајтеда у Халу после великог преокрета - 2:3! Њукасл са два играча више "прегазио" екипу Стоука. Велики дерби играли Манчестер сити и Ливерпул.

Како сезона одмиче, Манчестер сити игра све боље. "Грађани" су у дербију 18. кола Премијер лиге на свом Етихаду савладали Ливерпул са 2:1 и тако се попели на друго место на табели енглеског националног шампионата.

Већ у првом полувремену све је било решено. Гости су повели поготком Кутиња, да би "грађани" преокренули резултат головима Компанија и Негреда.

У другом полувремену није било голова, иако је на обе стране било опасних напада. Ситију је победу обезбедила и одлична одбрана: најбољи стрелац тима са Енфилда Луис Суарез био је немоћан.

Два гола Теа Волкота и повратнички погодак Лукаса Подолског донели су Арсеналу нову победу и врх табеле Премијер лиге. Челси је голом Азара савладао екипу Свонсија, а Манчестер јунајтед је, после великог преокрета, стигао до победе у Халу.

„Тобџије" су у изузетно занимљивом сусрету савладале екипу Вест Хема. Домаћи тим је први повео на Аптон парку, а стрелац је био Карлтон Кол на самом почетку другог полувремена.

Ипак, Тео Волкот је одлучио да својим навијачима за Божић поколони победу у лондонском дербију. Прво је у 68. минуту искористио асистенцију Казорле, да би само три минута касније донео преокрет.

Коначан резултат поставио је Лукас Подолски у 79. минуту, само 15 минута након што је заменио Арона Рамзија.

Гол Едена Азара био је довољан Челсију да освоји три бода против Свонсија и задржи место у врху табеле Премијер лиге.

Много бурније било је на Сент Џејмс парку, где је Њукасл просто прегазио екипу Стоука са 5:1. „Свракама" су посао у великој мери олакшали гостујући играчи, пошто су црвене картоне још у првом полувремену зарадили Вилан и Вилсон.

Голове за Њукасл постигли су Реми (два), Гуфран, Кабај и Сисе, док је стрелац утешног гола за Стоук био Асаиди у 30. минуту.

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су на гостовању екипу Хал ситиja са 3:2 у првом мечу 18. кола Премијер лиге.

Први меч дана много боље је почео Хал и до 13. минута је водио са 2:0. Први гол за домаћина постигао је Џејмс Честер у четвртом минуту, а на 2:0 је повисио Дејвид Мејлер у 13.

Ипак, врло брзо су изабраници Дејвида Мојса успели да неутралишу ту предност. Прво је у 19. минуту, после корнера Вејна Рунија, Смолинг главом смањио на 2:1, да би Руни одличним голом у 26. минуту изједначио на 2:2.

Коначан резултат дело је играча Хала. Честер је, после мреже Јунајтеда у првом полувремену, у 66. минуту погодио и своју мрежу и тако Манчестеру донео победу.

Резултати и стрелци:

Манчестер сити - Ливерпул 2:1 (Компани 31, Негредо 45+1 - Кутињо 24)
Норич - Фулам 1:2 (Хупер 12 - Касами 33, Паркер 87)
Њукасл - Стоук 5:1 (Реми 44, 56, Гуфран 48, Кабај 66, Сисе 80. п. - Асаиди 29)
Тотенхем - ВБА 1:1 (Ериксен 36 - Олсон 38)
Евертон - Сандерленд 0:1 (Ки 25. п.)
Астон Вила - Кристал Палас 0:1 (Гејл 90+2)
Челси - Свонси 1:0 (Азар 29)
Вест Хем - Арсенал 1:3 (Кол 46 - Волкот 58, 71, Подолски 79)
Кардиф - Саутемптон 0:3 (Родригез 14, 20, Ламбер 27)
Хал - Манчестер јунајтед 2:3 (Честер 4, Мејлер 13 - Смолинг 19, Руни 26, Честер 66. аутогол)

Овако је протекао "Боксинг деј" на Острву:

20.24 - Завршен меч на Етихаду. У другом делу није било голова, па је Манчестер сити против Ливерпула славио са 2:1 и тако се попео на друго место на табели Премијер лиге, са само бодом заостатка у односу на Арсенал.

19.18 - Манчестер сити у финишу првог полувремена стиже до преокрета. Поготком Негреда, "грађани" воде против Ливерпула са 2:1.

19.05 - Капитен "грађана" Венсан Компани доноси изједначење својој екипи. Манчестер сити - Ливерпул 1:1.

18.57 - "Црвени" са Енфилда не посустају. У 24. минуту меча, Ливерпул поготком Кутиња води против Манчестер ситија са 1:0.

18.30 - Почео меч на Етихаду, где "грађани" дочекују захуктали Ливерпул.

17.56 - Завршени су мечеви у Премијер лиги, који су почели од 16 часова: Астон Вила - Кристал Палас 0:1, Кардиф - Саутемтон 0:3, Челси - Свонси 1:0, Евертон - Сандерленд 0:1, Њукасл - Стоук 5:1, Норич - Фулам 1:2, Тотенхем - Вест Бромвич 1:1 и Вест Хем - Арсенал 1:3. Од 18.30 на програму је велики дерби између Манчестер ситија и Ливерпула.

17.55 - Последњи гол на мечевима од 16 часова постигао Гејл, у зауставном времену, и донео победу Кристал Паласу против Астон Виле.

17.52 - Фулам у финишу меча стиже до предности против Норича (2:1), стрелац је Скот Паркер.

17.46 - Њукасл води са 5:1, нови погодак за "свраке" постигао је Сисе са беле тачке.

17.42 - Ликас Подолски повратак на терен обележио је поготком. Арсенал води са 3:1 и близу је останка на врху Премијер лиге.

17.30 - Води Арсенал! Нови гол Волкота за 1:2!

17.28 - Враћа се Арсенал и изједначује на 1:1. Стрелац је био Волкот у 68. минуту на асистенцију Казорле.

17.27 - Сада већ убедљива преднст за Њукасл - 4:1. Стрелац је био Кабај у 66. минуту.

17.17 - Нови гол за "свраке", стрелац за 3:1 био је Лоик Реми.

17.10 - Њукасл је бројчану предност преточио у предност и сада води против Стоука са 2:1. Стрелац је био Гуфран у 49. минуту.

17.05 - Тек што је почело друго полувреме, Вест Хем је повео против Арсенала! Стрелац је био КАрлтон Кол - 1:0 на Аптон парку!

16.50 - Полувреме је на свих осам сусрета који су почели у 16 сати а резултати су следећи: Астон Вила - Кристал Палас 0:0, Кардиф - Саутемтон 0:3, Челси - Свонси 1:0, Евертон - Сандерленд 0:1, Њукасл - Стоук 1:1, Норич - Фулам 1:1, Тотенхем - Вест Бромвич 1:1 и Вест Хем - Арсенал 0:0.

16.44 - Враћа се и Њукасл против Стоука - 1:1. Стерлац је био Реми. Гости већ имају два играча мање - искључени су Вилан и Вилсон.

16.37 - Тотенхем је повео против ВБА преко Ериксена у 36. минуту, да би Олсон изједначио само три минута касније - 1:1.

16.37 - Фулам долази до изједначења у Норичу, стрелац је Касами - 1:1!

16.30 - Голом Асаидија Стоук сити долази до предности на гостовању Њукаслу - 0:1.

16.29 - Води и Челси против Свонсија - стерлац у 29. минуту био је Азар.

16.28 - Нови гол за Саутемтон - Овога пута стрелац је био Рики Ламберт. Веће је 0:3 за "свеце"!

16.26 - Лоше је почело по Евертон у мечу са Сандерлендом - у 25. минут голман Хауард је скривио пенал и зарадио искључење. Сигуран са беле тачке био је Ки Сунг Јо - 0:1!

16.20 - Са два брза гола у 13. и 20. минуту, Џеј Родригез доноси велику предност Саутемптону у Кардифу - 0:2!

16.13 - Фантастичним голом у 13. мунту Гери Хупер доводи Норич у вођство против Фулама - 1:0.

15.50 - У 16 часова почиње осам мечева 18. кола Премијер лиге. Састају се: Астон Вила - Кристал Палас, Кардиф - Саутемтон, Челси - Свонси, Евертон - Сандерленд, Њукасл - Стоук, Норич - Фулам, Тотенхем - Вест Бромвич и у лондонском дербију Вест Хем - Арсенал.

15.38 - Крај веома узбудљивог меча у Халу! Манчестер јунајтед је после преокрета славио са 2:3! Стрелци за домаћина били су Честер у 4. и Мејлер у 14.минуту,  док су голове за Јунајтед постигли Смолинг у 19 -ом, Руни у 26. а меч је одлучио аутогол Честера у 67. минуту.

15.36 - Притисак домаћина! Грем и Честер су имали сјајне прилике да обезбеде бод али је сјајан на голу био Де Хеа!

15.34 - Надокнаду времена "ђаволи" ће одиграти са играчем мање јер је Антонио Валенсија у 90. минуту добио свој други жути картон.

15.29 - Још десетак минута са надокнадом остало је да се одигра у Халу, Јунајтед се повукао и брани предност који има тренутно. И даље је 2:3.

15.10 - Честер после водећег гола, на његову жалост, постиже и аутогол у 67. минуту сусрета и тако омогући Јунајтеду да поведе први пут на мечу - 2:3!

14.32 - Завршено је сјајно прво полувреме у Халу где истоимени домаћин игра нерешено са Јуајтедом - 2:2.

14.13 - Након асистенције, Вејн Руни постиже гол, његов 150. у Премијер лиги за поравнање резултата у Халу - 2:2!

14.06 - На асистенцију Вејна Рунија, одбрамбени фудбалер "ђавола" Крис Смолинг смањује предност домаћина на 2:1.

14.00 - Нови гол у мрежи Де Хее - у 14. минуту Дејвид Мејлер био је најспретнији после одбитка за велику предност његовог Хала - 2:0!

13.49 - Голом Џејмса Честера у 4. минуту, Хал сити је повео против Манчестер јунајтеда!

13.32 - За десетак минута почиње први меч данашњег програма у Премијер лиги између Хала и Манчестер јунајтеда. За "ђаволе" ће меч почети Дарен Флечер, први пут после чак 387 дана!