Аргентина на челу Латинске Америке

Двојац мадридског Реала, Гонзало Игуаин - Анхел ди Марија, потпомогнут најбољим фудбалером данашњице Лионелом Месијем, донео је Аргентини победу над Парагвајем од 3:1, али и прво место на табели после шест, од укупно 16 кола јужноамеричке квалификационе зоне за Светско првенство 2014. године.

До лидерске позиције Аргентинце је "погурала" и репрезентација Колумбије која је до ногу потукла Уругвај (4:0).

Уругвајце, који су до гостовања у Баранкили били на првој позицији, "начео" је Радамел Фалкао већ у 2. минуту. Почетком другог полувремена Теофило Гутиерез је са два гола отклонио све дилеме око победника, да би Камило Зунила у зауставном времену "оверио" убедљив тријумф.

У преостале две утакмице, одиграно синоћ, Перу је савладао Венецуелу са 2:1, а Еквадор Боливију са 1:0.

Резултати и стрелци 6. кола:

ЛИМА: Перу - Венецуела 2:1 (0:1)

стрелци: Џеферсон Фарфан у 47. и 57. минуту за Перу, а Хуан Аранго у 43. за Венецуелу.

КОРДОБА: Аргентина - Парагвај 3:1 (2:1)

стрелци: Анхел ди Марија у 2, Гонзало Игуаин 31. и Лионел Меси у 63. минуту а Аргентину, а Џонатан Фабро у 17. из једанаестерца за Парагвај.

КИТО: Еквадор - Боливија 1:0 (0:0)

стрелац: Феликпе Каиседо у 74. минуту из једанаестерца.

БАРАНКИЛА: Колумбија - Уругвај 4:0 (1:0)

стрелци: Радамел Фалкао у 2, Теофило Гутиерез 47. и 52, и Камило Зунига у 90. минуту.

Чиле је био слободан, док Бразил као домаћин Светског првенства 2014. не учествује у квалификацијама.